پسته رفسنجان

پسته رفسنجان

پسته رفسنجان از محبوب ترین و معروفت ترین سوغاتی های این شهر است که معمولا اکثر  تاجران پسته  خرید خود ر از این شهر انجام میدهند.

خواص پسته

پسته از مغزهایی است که به دلیل مغذی بودن و دارا بودن ویتامین های سرشار برای مصرف روزانه و توصیه میشود.پسته با داشتن میزان قابل توجهی فیبر و اسید های چرب ضروری در کاهش کلسترول و فشار خون بالا نقش به سزایی دارد  و موثر در جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی است.  علاوه بر این به دلیل داشتن مقدار قابل توجه از  منیزیم باعث تعادل در سیستم عصبی بدن شده و در نتیجه از اختلالاتی همچون بی خوابی،استرس جلوگیری خواهد کرد.

 

پسته گیاهی از خانواده پسته سانان ( Anacardiaceae) است.پسته سانان یکی از مهم ترین اعضای خانواده گیاهان هستند

که دارای ۶۰ جنس و ۶۰۰ گونه می باشند.پسته های اهلی را بیشتر میتوان در شهرهای رفسنجان،کرمان،دامغان،قزوین و … پیدا کرد اما پسته های وحشی  معمولا در مناطق کوهستانی نیمه خشک  خشک استپی  ایران و در ارتفاعات ۷۰۰ تا ۳۰۰۰ متری از سطح دریا یافت میشوند.

منشاء درخت پسته در مناطق شرقی و یا مرکزی  آسیا می باشد و در کشورهایی مانند ایران،ترکمنستان،سوریه و … به خوبی رشد میکنند.پسته هایی که در ایران رشد میکنند از نوع گونه محلی به نام Pistacia vera هستند.پسته رفسنجان قدرت رشد متوسطی دارد و به سرمای بالایی نیاز دارد.

بطور کلی پسته به دو نوع دراز و گرد تقسیم میشود و به نام های اکبری،کله  قوچی ،فندقی معروف هستند.بهترین پسته برای خرید پسته ای است که  خندان ،یکدست  و تمیز باشد.

 

 

 

 

 

 

 

تولید پسته رفسنجان درایران:

پسته که به عنوان طلای سبز  نیز شناخته میشود در  در ایران بطور سالیانه در حدود ۲  هزار تن  تولید می شود  که ۹۰% آن به صادر میشود و مصرف داخلی فقط ۱۰ درصد است.مصرف هر خانواده ایرانی در سال حدود ۲ کیلوگرم پسته است.خشکسالی  و عدم تامین آب کافی برای باغ های پسته و همچنین کمبود برنامه ریزی و قوانین صادراتی باعث کاهش قابل توجهی از صادرات پسته ایران به سایر نقاط کشور است .

در سال ۱۳۹۶ تولید پسته کشور ۲۲۰ هزار تن بود که بیشتر از ۱۳۰ هزار تن به ارزش ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار به ۷۵ کشور صارد و مصرف داخلی آن ۲۵ هزار تن بوده است.اما متاسفانه سال ۱۳۹۷ یکی از سال هایب بود که تولید این محصول کاهش چشمگیری داشت و تنها چیزی در حدود ۲ هزار تن پسته از رفسنجان برداشت شد.

که میتوان گفت در سال ۱۳۹۷ برداشت این محصول نسبته به سال قبل ۹۵ % کاهش داشته است و به همین دلیل ایران جایگاه خود را به عنوان اولین تولید کننده پسته در جهان از دست داد و هم اکنون بعد از آمریکا و ترکیه در جایگاه سوم قرار دارد.

شرایط آب و هوایی مناسب برای کشت پسته در رفسنجان

پسته در رفسنجان برای رشد به زمستان هایی سرد و تابستان هایی گرم و خشک احتیاج دارد.درختان پسته در زمستان سرمای منفی ۲۰ درجه و در تابستان گرمای بالای ۴۵ درجه را میتوانند تحمل کنند.با اینکه درختان پسته قدرت تحمل دمای سرمای گفته شده را دارند اما یخبندان باعث  آسیب رسیدن و از بین رفتن آنها میشود.

 

 

 

 

 

 

 

برگ درخت پسته در فصل سرما مریزد و اصطلاحا درخت خزان دار به آن گفته می شود این درختان خزان دار برای تولید محصول خوب به سرمای ۰ تا ۷/۲ درجه سانتی گراد در ساعات بهینه ای  احتیاج دارند و همچنین به ۲۲۰۰ الی ۲۸۰۰ واحد گرما نیاز دارند.

 

 

 

ثبت ملی شدن پسته رفسنجان

در سال ۱۳۹۵ در آیین جشن ملی پسته  که استان کرمان و شهرستان رفسنجان برگزار شد از تمبر ملی پسته رفسنجان رونمایی شد.دلیل رونمایی از تمبر و ثبت ملی ،ارز آور بودن این محصول و پیشگام بودن مداوم  شهرستان رفسنجان در امر تولید پسته بوده است .

 

 

 

No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *