میوه آواکادو (میوه آووکادو) چرب و پرخاصیت

موارد استفاده میوه آواکادو (آووکادو)

میوه آووکادو میوه ای استوایی است که ظاهری تقریبا شبیه به گلابی دارد اما پوست آن سفت تر و رنگ پوست آن پر رنگ تر است. این میوه بافت و مزه ای شبیه کره دارد و میتواند جایگزین مناسبی برای کره باشد. این میوه در تهیه سالاد، ساندویچ و ‌… کاربرد دارد.

میوه آووکادو

خواص میوه آواکادو

پتاسیم ،ویتامین آ ،ویتامین سی ، منگنز و سدیم از ویتامین ها و املاح معدنی موجود در میوه آواکادو هستند. آوادکادو سرشار از اسید های چرب مانند اسید اولئیک ، امگا ۳، امگا ۶ و امگا ۹ میباشد.اما برخلاف خواص بسیار زیاد آووکادو ، این میوه دارای کالری بسیار زیادی است بنابراین اگر در رژیم به سر میبرید این میوه به شما توصیه نمیشود.

میوه آواکدو

آواکادو برای سلامت قلب بسیار مفید است و همچنین ماسک آواکادو برای جوانسازی بوست بسیار مفید است. آوواکادو یا گلابی تمساح برای جلوگیری از سرطان و همچنین برای پیشگیری از رشد سرطان موثر است.

طرز پرورش میوه آووکادو در منزل

این میوه تقریبا میوه ی گران قیمتی است و اگر مشکلی در خرید آن ندارید میتوانید آن را تهیه کنید. اما اگر کمی خلاقیت به خرج دهید، میتوانید با خرید تنها یکبار این میوه و پرورش دوباره آن در خرید آن صرفه جویی کنید. آووکادو دارای یک هسته بسیار بزرگ در وسط آن است با چهار تکه خلال دندان آن را وسط یک لیوان نگه داشته و تا جایی که نصف هسته را آب بگیرد آب بریزید . حال در حدود یک ماه هسته آواکادو ریشه داده و میوه آن قابل استفاده است .

اگر به میوه های استوایی علاقه مند هستید میتوانید روی این لینک کلیک کنید.

Rating: 2.0/5. From 1 vote.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *